Proč dáváme našim zvířatům jména?

To, že má každé naše zvíře jméno je mimo jiné z praktických důvodů. Každému zvířeti se snažíme věnovat individuálně a když potřebujeme řešit problém u konkrétního kusu, tak je vždycky lepší mluvit o Žofce nebo Pavlíně, než o té bílé nebo o té hnědé s flekem na oku. Když pak musíme řešit u býků odvoz na jatka, tak je nám sice líto, že jsme si k nim vybudovali nadstandartní vztah, ale zase si nedokážeme představit, dělat hovězí maso jako produkt, který měl neosobní péči jen jako zboží.

čtyři supr čupr telata prosinec 2020 - rok 2020 byl pro nás obzvlášť náročnou výzvou, jak v rodině tak v práci a vlastně ve všem... ale nakonec jsme přece člověk houževnatý a odměna nás neminula. Moc děkujeme všem, kteří nám drželi a drží pěsti.

Mišpulín

říjen 2020 - Znáte takový to, jak už se vám nic nechce, protože to všechno vypadá černě, všechno se kazí, nic moc se nedaří, venku prší, je zima, práce hodně, stres,... a pak to příjde! Zvrat! Taková vzpruha posledních dní nám byl Mišpulín - naše nové tele, které Anežka pojmenovala po jednom z hrdinů ze Čtyřlístku . A pak už je to jako lavina dobrých zpráv a všechno zapadá a je dobře. Protože: ať už to vypadá jakkoliv špatně, pracuje to pro dobro.